Fitness lavičky
Fitness lavičky

Môj Príbeh

Volám sa Martin. Menom Martinko Klingáč ma volali v detstve. Žijem v krásnej Turčianskej kotline. Lásku k stromom, k drevu a remeselnú ručnú prácu mám v krvi. Moji predkovia boli kysuckí remeselníci, žijúci v spojení s lesom a drevom. Bolo prirodzené, že moje detstvo bolo prevoňané živicou, kde sa moje ruky učili pracovať, rozumieť drevu a prírode. Moje prvé, detské diela, neskôr pekné kusy nábytku, mám stále uchované v srdci.

Mám rád krásno, prírodu, pohyb, ale i okamihy pokoja. Chvíle keď som v lese, keď cítim stromy, počujem vtáky, chvíle, keď niečo tvorím, keď dýcham naplno a srdce mi bije.

Mal som myšlienku, sen vytvoriť krásne dubové fitness lavičky s koženým povrchom a s odvážnym pomenovaním „nábytok“. Cvičím už dlho a stále rád, ale túžil som po hlbšom zážitku a intenzívnejšom cvičení. Cvičiť na fitness náradí v ktorom bude viac estetiky a krásy. Vytvoriť spojením pevného dubového dreva, ušľachtilej kože, prírodný olejov, antikoru a najmä remeselnej zručnosti fitness náradie.

Fitness lavičky som dlho, citlivo navrhoval a poctivo vyrábal. Rukami i srdcom tak aby boli krásne, hodnotné aj po rokoch. Každá fitness lavička má vlastné meno. Meno Slovanského boha, bohyne. Meno v ktorom je ukrytý odkaz či poklad. Meno ktoré má emóciu, meno hrdé, čarovné a meno ktoré ho vyjadruje.

Fitness lavičky
Fitness lavičky

Filozofia

Túžim tvoriť a pracovať, byť živý duchom a telom. Byť odvážny a vystaviť sa otázkam „Má to zmyslel, podstatu a hĺbku? Vydržia veľa? Budú sa dať opraviť a obnoviť? Budú sa ľuďom páčiť aj po rokoch? A na konci, po dlhom fitness živote, ako s nimi naložiť? Popritom mať na pamäti „Teš sa, raduj sa a ži, lebo môžeš. Byť, žiť v rovnováhe. Myslieť na našu Zem, a na naše deti. Snažím sa aby za mojou prácou, za mojimi činmi bolo cítiť človeka, moje nadšenie, um a ruky.