Fitness lavička - materiál - dubové drevo Fitness lavička - materiál - dubové drevo

O dreve

Fitness lavičky sú vyrobené z masívneho dubového dreva, ktoré kupujem od osvedčených slovenských dodávateľov. Dub je prekrásny mohutný strom, považovaný za kráľa stromov. Od dávnych vekov poskytuje človeku odolné drevo na výrobu lodí, budov, sudov, dverí a stolov.

Vyjadruje silu a odolnosť. Dub nám dáva pevné a veľmi trvanlivé drevo. Navyše má jeho drevo krásnu štruktúru, originálnu kresbu a zaujímavé farebné rozdiely. Jeho individualita je dôvodom, prečo dubové fitness lavičky...

Drevené dubové fitness lavičky vydržia veľa. A keď sa po rokoch objavia znaky používania, len zvýraznia jeho krásu, hodnotu a Vašu správnu voľbu.

Fitness lavička - materiál - koža Fitness lavička - materiál - koža

O koži

Koža je krásna a ušľachtilá. Dotknite sa prstami povrchu a bude to priam zážitok. Špeciálny proces výroby a špeciálny druh koženého oleja jej na povrchu dodáva takmer zamatový nádych, matný surový vzhľad so štipkou elegancie. Budete prekvapení. Bude to láska na prvý pohľad. Vyrába sa v Škandinávii a je neuveriteľné, že pochádza z Európy. Zvyčajne z Talianska, Nemecka, Rakúska, Švarčiarska alebo Škandinávie. Môže sa pýšiť environmentálnou značkou Nordic Swan. Je to vysoko rešpektovaná certifikácia. Overuje prísne požiadavky na výrobu, zdroje a využívanie energie.

Pri návrhu konštrukcie a čalúnenia som kládol dôraz nielen na krásu, a spracovanie detailov, ale i životnosť. Rešpektujem prírodu i všetko živé, ale voľba bola jasná. Nič nenahradí príjemný pocit pri kontakte našej pokožky s kožou. Je príjemná, teplá a krásna. Má vynikajúcu životnosť a nič sa jej nevyrovná. Napriek výberu dobrých vlastností je kožené čalúnenie ľahko vymeniteľné, čo poteší po opotrebovaní, alebo pri túžbe po zmene. Tenká výplň je dostatočne komfortná. Je z ekologického kaučuku, vďaka čomu si dlhodobo zachováva tvar a komfort.

Fitness lavička - úprava Fitness lavička - úprava

O povrchovej úprave

Dubové drevo je prirodzene krásne a veľmi odolné zaťaženiu. Snažím sa o to, aby tieto vlastnosti zostali zachované. Nech každý Váš dotyk či pohľad sprevádzajú príjemné emócie. Dubová fitness lavička je ošetrená olejom na prírodnej báze, s obsahom rastlinných olejov a živíc. Povrch si po ošetrení olejom zachováva otvorené póry, čím umožňuje drevu dýchať. Je tvrdý, elastický a hodvábne matný s ochranou voči UV žiareniu, a taktiež je odolný voči vode a nečistotám. Vďaka týmto olejom drevo vynikne vo svojej kráse a prirodzenosti.

Fitness lavička - konštrukcia Fitness lavička - konštrukcia

O konštrukcii

Mojim cieľom je praktický a nádherne jednoduchý tvar. Preto každá fitness lavička je vyrobená s dôrazom na pevnosť, odolnosť a trvácnosť. Na výrobu lavičiek používam vždy len celomasívny dubový plát, a celomasívne dubové nohy. Vyrobené technológiou vysokotlakového lepenia. Jednotlivé diely sú spájané vysoko pevnými spojmi. Lavičky sú bezpečné, overené, ale najmä pre domáce použitie. Záruku a servis garantujem.